ONLINE IGRE NA PORTALU PETZANET.HR

Autor: Suzana Pracaić, 12. 6. 2017.

Na ovoj poveznici -  IGRE PETZANET.HR  - možete direktno pristupiti online igricama portala petzanet.hr. Osmišljene su kao dio programa i kurikuluma sigurnosti djece na internetu.

Zaigrajte i provjerite svoje znanje!

Iz Kurikuluma:

..."Jedna od 8 temeljnih kompetencija koje je odredila Europska unija da bi uspješno odgovorila izazovima razvoja društva znanja i svjetskoga tržišta, jest digitalna kompetencija koja se odnosi na osposobljenost za sigurnu i kritičku upotrebu informacijsko-komunikacijske tehnologije za rad u osobnomu i društvenom životu te u komunikaciji.

Njezini su ključni elementi osnovne informacijsko-komunikacijske vještine i sposobnosti: upotreba računala za pronalaženje, procjenu, pohranjivanje, stvaranje, prikazivanje i razmjenu informacija te razvijanje suradničkih mreža korištenjem interneta..."

Školski kurikulum Sigurnost djece na internetu zadovoljava sve ključne kompetencije Europske unije. Koncipiran je tako da se razvijaju i više razine znanja kako bi učenici određeno znanje mogli reproducirati, ali i razumjeti, primijeniti, analizirati, evaluirati i sintetizirati....

(preuzeto sa stranica petzanet.hr)