OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN PJEŠAČENJA U PŠ LEPAJCI

Autor: Dubravka Tušek, 14. 10. 2017.

1992. godine u Rio de Janeiru u Brazilu,nakon konferencije Ujedinjenih naroda o očuvanju okoliša,TAFISA(The Association For International Sport for All-Udruga za međunarodni sport za sve) je predložila da se jedan dan u listopadu proglasi Međunarodnim danom pješačenja. Odlučeno je da taj dan bude 15.listopada. Cilj je potaknuti ljude povratku prirodi,razvijanje svijesti o očuvanju okoliša,ali i svijesti o potrebi kretanja(posebno pješačenja) radi unapređenja i očuvanja zdravlja. Pješačenje je čovjeku najprirodnije kretanje koje su mnogi zaboravili. Ovaj oblik tjelesne aktivnosti(uz što više boravka u prirodi na svježem zraku) blagotvorno djeluje na čovjekov organizam i općenito na njegovo psihičko i fizičko stanje.

Tako su i učenici PŠ Lepajci naučili da redovito vježbanje,bavljenje sportom i pješačenje doprinose očuvanju zdravlja. 13.10.2017. obilježili su Međunarodni dan pješačenja. Sa svojim učiteljicama pješačili su naseljem i bližom okolicom. Svi smo uživali u sunčanom jesenskom danu i lijepoj prirodi. U školu smo se vratili veseli i zadovoljni.

FOTOGRAFIJE

OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN PJEŠAČENJA U PŠ LEPAJCI

Autor: Dubravka Tušek, 14. 10. 2017.

FOTOGRAFIJE