Program prometne kulture za najmlađe

Autor: Anita Džaja, 25. 9. 2017.

U RH provodi se Program prometne kulture za najmlađe uz suglasnost i potporu MUP-a RH, MZOS-a, Agencije za odgoj i obrazovanje, a u suradnji sa Službom za prevenciju Ravnateljstva policije, Hrvatskim Crvenim križem i Hrvatskom vatrogasnom zajednicom.

Aktivnost je to kojoj je cilj razvijanje svijesti u djeteta o opasnostima cestovnog prometa.
U ponedjeljak, 25.9.2017. godine u tom su programu sudjelovali učenici drugih razreda OŠ Ljudevit Gaj i August Cesarec iz Krapine. Program je organiziran u dva dijela. Teorijski dio čini multimedijsko interaktivno predavanje na kojemu djeca uče o sigurnom ponašanju u cestovnom prostoru.Slijedi praktični dio koji se odvija na prometnom poligonu postavljenom ovom prigodom na školskom igralištu, a predstavlja simulaciju stvarnog prometa. Djeca su samostalno upravljala vozilima za obuku, na električni pogon te su imala mogućnost uočavanja opasnosti iz perspektive vozača.Sigurnost djece tijekom vožnje bila je osigurana nadzorom prometne policije i instruktora, a djeca su imala zaštitnu kacigu, pojas i na poligonu su bili postavljeni sigurnosni branici. Osim vozača, bili su tu i pješaci koji su prelazili cestu.
Nakon toga učenici su sudjelovali u radionici "Osnove prve pomoći" u organizaciji Crvenog križa. Na kraju su prošli obuku "Prevencija od požara za najmlađe" koju je provelo Vatrogasno društvo.
Djeca su bila zainteresirana, posebno za vožnju, bilo im je zanimljivo, a nadamo se da su ponešto i naučili.
Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!
Za vas pripremila Jasna Leljak i medijska skupina

Program prometne kulture za najmlađe

Autor: Anita Džaja, 25. 9. 2017.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!
Za vas pripremila Jasna Leljak i medijska skupina