POŠTARSKA BAJKA

Autor: Vesna Presečki, 1. 6. 2017.

U petak, 12.05.2017. učenici 2.a razreda realizirali su drugačiji sat lektire s g. Ivanom Draškovićem, tajnikom Filatelističkog društva Zaboky.

Na vrlo zanimljivoj radionici obradili su priču Poštarska bajka Karela Čapeka. Pomoću cvjetnih čestitki koje su izradili majkama za Majčin dan igrali su se kao u bajci – kartajući se čestitkama, čitajući i gledajući čestitku pomoću čela, rukama su opipavali je li čestitka puna ljubavi i topline… Na kraju su bili i „mali poštari“ pa su na pisma nalijepljene poštanske marke, i udaren žig. Čestitke su poštom stigle u ponedjeljak i majkama izmamile pokoju suzu radosnicu.

Zahvaljujemo g. Ivanu što nas potiče i uči od 1. razreda na važnost i vrijednost pisanja čestitki, pisama, o poštanskim markama i još mnogo toga iz filatelije. Zato su učenici i učiteljica uvijek vrijedni i znatiželjni na radionicama. Pored poštanskih maraka na radionicama se nađe i pokoja prigodna nagrada. Učenici se mogu pohvaliti da su sudjelovali na natječaju „Kreiraj marku bajnu“ te da su autori prigodnog poštanskog žiga „Sretan Božić“ koji se 24. prosinca 2016. koristio u krapinskoj pošti. Vrlo im je zabavno kada su mali poštari pa sami udaraju žig na kovertu, a interesantno je i lijepljenje maraka.Budući da je još mnogo toga neotkriveno ili neobilježeno, dogovorili smo daljnju suradnju koju s nestrpljenjem očekujemo.

POŠTARSKA BAJKA

Autor: Vesna Presečki, 1. 6. 2017.