Terenska nastava Krapina - Zagreb

Autor: Anita Džaja, 17. 4. 2017.

Terenska nastava za sve učenike 7. razreda organizirana je 12.4.2017. u Zagrebu. Posjetili su Botanički vrt PMF-a i Tehnički muzej gdje su proširili nastavne sadržaje iz biologije, fizike i kemije.

U pratnji su bili učitelji Filip Martinez, Ružica Novak, Marina Puljko Kulfa i pedagoginja Aleksandra Podsečki.

Prvo smo posjetili Botanički vrt PMF-a. Učenici su se podijelili u četiri skupine i u pratnji vodiča razgledali Suncem okupani vrt prepun trave, cvijeća i drveća. Upoznali smo biljke iz Hrvatske i različitih dijelova svijeta, zaštićene vrste biljaka: ugrožene, izumrle, …, ali i kornjače.

Tehnički muzej pružio je različite doživljaje.

U Planetariju smo vidjeli više zvijezda nego inače jer nije bilo oblaka ni svjetlosnog zagađenja. A zvijezde tvore zviježđa i sve se vrte oko jedne zvijezde – Sjevernjače.

Na odjelu Nikole Tesle upoznali smo se s njegovim životom, radom i izumima koje danas koristimo svaki dan.

Razgledali smo odjele Transformacija energije, upoznali se s različitim oblicima energije, strojevima koji se razvojem tehnologije usavršavaju

te Obnovljivi izvori energije koji danas imaju sve veću ulogu u različitim primjerima u graditeljstvu, uporabe u svakodnevnom životu.

Periodni sustav elemenata imao je novi izgled. Kako su otkriveni pojedini elementi, tko je sve slagao elemente u tablice, kako se mogu uglazbiti imena elemenata, … A možeš i preispitati svoje znanje igrom Kviz.

Ako to nije dosta, posjeti još jednom sva ta mjesta i uživat ćeš.

Dio naših doživljaja pogledaj u fotogaleriji.

Pripremila: učiteljica Ružica Novak

Terenska nastava Krapina - Zagreb

Autor: Anita Džaja, 17. 4. 2017.

Tehnički muzej pružio je različite doživljaje.

Ako to nije dosta, posjeti još jednom sva ta mjesta i uživat ćeš.

Dio naših doživljaja pogledaj u fotogaleriji.

Pripremila: učiteljica Ružica Novak