DRUŽBA 4.B RAZREDA OŠ "LJUDEVIT GAJ" KRAPINA

Autor: Anita Džaja, 10. 3. 2017.

Neka lektirna djela pamtimo zauvijek, znamo imenovati sve likove koji su se pojavili u njima, imitiramo ih, upotrebljavamo izraze koje su izrekli, koristimo iste nadimke. Jedno od takvih djela jest i Družba Pere Kvržice Mate Lovraka koju su čitali učenici 4. b razreda OŠ Ljudevit Gaj u Krapini. Potaknuti radnjom u romanu, učenici su osmislili kako mogu učiniti dobro djelo. Pod vodstvom svoje učiteljice Marije Klasić te pripravnice Mie Mališ odlučili su urediti park pokraj škole. Tako su u četvrtak, 9.3.2017. godine u školu, umjesto knjiga, došli naoružani alatom: grabljama, škarama, lopatama, motikama.

Djeca su se vrlo ozbiljno prihvatila posla i marljivo su radili gotovo dva sata, ne školska već puna dva sata. Rezali su i pilili grane, kopali zemlju i pripremali je za sadnju, grabljali i usitnjavali, izvlačili trnje i sklanjali otpad, uglavnom izvršavali su radove koji se mogu činiti preteškima za njih, a sigurno ne uobičajenima. No, nitko nije odustao, dapače uživali su u svemu tome. Bilo je lijepo vidjeti kako su jedni drugima međusobno pomagali, a dečki su štitili i pazili djevojčice te su preuzimali teže poslove. Treba pohvaliti naše kuharice koje su priskakale u pomoć čašom soka ili vode, a i ponekim savjetom. Najsretniji su bili kada su posadili ruže te su obećali da će se brinuti o njima. Sve je išlo lakše jer su imali podršku Krakoma te veliko razumijevanje direktorice Katarine Posilović koja im je u pomoć poslala tetu Đurđicu, a i stričeke koji su traktorom odvezli sve suvišno. Da ne bi dobili žuljeve, pobrinuo se HTZ Presečki oprema koji je darovao rukavice pa i na tome hvala.Na kraju su bili i gladni, i žedni, i umorni, i prljavih ruku, ali nadasve sretni. Odlazeći kući razgovarali su i osmišljavali sljedeću takvu akciju jer su zaključili da zajedno mogu i ono što se ponekad čini jako teško.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremila: Jasna Leljak

DRUŽBA 4.B RAZREDA OŠ "LJUDEVIT GAJ" KRAPINA

Autor: Anita Džaja, 10. 3. 2017.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremila: Jasna Leljak