UČENICI NAŠE ŠKOLE I OVE GODINE POKAZALI VELIKO SRCE

Autor: Anita Džaja, 28. 1. 2017.

I ove godine provedena je Caritasova akcija “Za 1000 radosti”, kojom pomažemo našim učenicima i njihovim obiteljima te siromašnim obiteljima diljem Hrvatske. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta od samog početka 2002. godine akciju prati, podupire i preporučuje. Akciju svake godine provode vjeroučiteljice naše škole u suradnji s ravnateljicom škole i Caritasom,  odakle pristižu  zanimljive sitnice poput narukvica, privjesaka, označivača za knjige itd. Učenici sami odlučuju žele li kupiti ponuđeno i tako pomoći onima oko nas, ali i onima koje ne poznajemo, ali znamo da su u potrebi. Ove godine akcija je bila toliko uspješna da smo naručili i dodatne narukvice, jedan dio narukvica smo podijelili najmlađim učenicima, a drugi dio su učenici kupili.

Učenici su bili sretni jer mogu pomoći najsiromašnijima, kao i razveseliti članove svoje obitelji prigodnim darovima za Božić. Za narukvice su, kao i svake godine, bili zainteresirani i djelatnici naše škole, koji su također pomogli svojim velikodušnim prilozima. Skupljeno je ukupno 3 010 kn. Polovicu iznosa uplaćujemo na račun Caritasa, a polovica iznosa ostaje za najpotrebnije učenike u našoj školi.

Ovogodišnja akcija “Za 1000 radosti” nosi naziv “Intervencija” i poziva nas da interveniramo kad vidimo bilo koga  u bilo kakvoj potrebi. Izrađene su narukvice u 10 različitih boja i s 10 poticajnih pitanja: Zašto ne voljeti/slaviti/dijeliti/oprostiti/vjerovati/popraviti/mijenjati/stvarati/zahvaliti/darovati? Drugim riječima: zašto ne pomoći onima kojima pomoć treba?

Naši učenici su pokazali veliko srce, a pronašli smo i učenicu koja je kupila najviše narukvica, a to je učenica 4.b razreda Ema Cindrić, s kupljenih 20 narukvica.

A što su rekli naši učenici-dobročinitelji možete dalje pročitati:

Narukvicu sam kupila jer sam željela pomoći siromašnima i svojoj školi. Osjećala sam se sretno jer sam znala da svoj novac dajem kako bih pomogla nekome.

Lucija 5.b

Narukvice sam kupila kako bih nekome pomogla i zato jer mi se sviđaju. Zbog toga se osjećam sretno.

Petra 3.b

Jako se lijepo osjećam jer sam pomogao siromašnim ljudima. Kupio sam narukvice zato da im uljepšam život.

Jan 2.b

Kupila sam narukvice jer stvarno želim pomagati ljudima u potrebi. Drago mi je što je naša škola uključena u takvu akciju.

Rea 7.c

Osjećam se velikodušno i ispunjeno jer volim izdvojiti dio svog tjednog džeparca na one kojima je to najpotrebnije.

Lana 7.c

Kupio sam narukvicu kako bih učinio dobro djelo pomoći ljudima koji nemaju dovoljno za život. I također jer narukvica ima lijepu poruku koja potiče ljude.

Tin 8.b

Osjećam se velikodušno što sam pomogla siromašnima i školi. Nadam se da će to druge usrećiti I da će im pomoći.

Ema 4.b

Narukvice su lijepe,a mogu se i nekome pokloniti. Najljepše je to što novci idu u Caritas. Drago mi je da sam na lagan način pomogla siromašnim ljudima. Sada sam puno sretnija i bolje se osjećam jer znam da moji novci idu u prave ruke.

Lana 4.b

Kupila sam narukvice jer su mi se svidjele i u namjeri da pomognem ljudima i da ih razveselim.

Dorotea 5.c

Kupio sam narukvice zato što su mi se svidjele, a i zato što znam da kupnjom ovih narukvica doniram nešto novca za djecu i siromašne. Ponekad pomislim kako je siromašnim ljudima jako teško, a ja imam sve potrebne uvjete za normalan život, čak i previše. I zašto onda ne bih malo od onoga što imam dao onima koji nemaju.

Marko 7.b

Fotografije možete pogledati u našoj foto-galeriji!

UČENICI NAŠE ŠKOLE I OVE GODINE POKAZALI VELIKO SRCE

Autor: Anita Džaja, 28. 1. 2017.

A što su rekli naši učenici-dobročinitelji možete dalje pročitati:

Lucija 5.b

Petra 3.b

Jan 2.b

Rea 7.c

Lana 7.c

Tin 8.b

Ema 4.b

Lana 4.b

Dorotea 5.c

Marko 7.b

Fotografije možete pogledati u našoj foto-galeriji!