TERENSKA NASTAVA - LEGOLAND

Autor: Vlatka Matejaš, 8. 6. 2016.

U vremenu 4.- 6. 6.učenici naše škole koji uče njemački jezik bili su na terenskoj nastavi u Njemačkoj.

. Iz Krapine su krenuli, njih stotinjak u pratnji osmero učitelja, u četvrtak u 23 sata. Najprije smo se zaustavili kod Allianz Arene gdje su posebno uživali ljubitelji nogometa veseleći se Europskom prvenstvu koje je pred nama.

Naravno da smo na ulazu u Legoland, našoj sljedećoj destinaciji, bili već i prije otvaranja. Nestrpljivo smo iščekivali, a zatim, kao da će nam nešto pobjeći, pojurili na različite atrakcije, ne želeći propustiti nijednu od njih.

Atrakcijama nisu odoljelji ni učitelji, a omesti nas nije mogla niti kiša koja je povremeno stidljivo i dosadno paduckala.

Isprobali smo sve, a kad smo se u 17 sati okupili u autobusima, neki su bili i pomalo umorni. Puni dojmova i obećanja da ćemo opet doći u Legoland, krenuli smo u naš hostel. Nakon dobre večere, kraćeg druženja igrajući biljar, stolni nogomet ili kartanje brzo smo pozaspali jer pred nama je bio još jedan zahtjevan dan.

Autobusima smo se uputili prema planinama želeći razgledati neke od bavarskih dvoraca, a koje je dao izgraditi Ludwig II. Bavarski. Najprije smo se zaustavili kod Linderhofa koji nas je osopunio bogatstvom i raskoši. Jedino nismo shvaćali zašto je Ludwig II. većinu vremena tamo bio sam. Zatečeni smo ostali i umjetnom, romantičnom pećinom povrh samog dvorca.

Nakon toga odvezli smo se do dvorca Neuschwanstein. Položaj i smještaj dvorca na uzvisini, u planini, okružen šumom svakoga ostavlja bez riječi. Pogled odozgo je veličanstven. Nismo se mogli međusobno dogovoriti koji je dvorac raskošniji, bogatiji, veličanstveniji. Vraćajući se pješke prema autobusu, dojam nam nije pokvario ni pljusak koji se spustio.

Uz kraća zaustavljanja u Krapinu smo se vratili oko 2 sata ujutro.

Treba pohvaliti naše vodiče kao i vozače autobusa koji su bili vrlo susretljivi, uvijek na usluzi i puni razumijevanja. Svi se nadamo da ovo nije naš posljednji posjet Bavarskoj te se preporučamo organizatorici i voditeljici puta, Mirjani Klobučar.

Za vas pripremila, Jasna Matijević

TERENSKA NASTAVA - LEGOLAND

Autor: Vlatka Matejaš, 8. 6. 2016.

Uz kraća zaustavljanja u Krapinu smo se vratili oko 2 sata ujutro.

Za vas pripremila, Jasna Matijević