PREZENTACIJA PROJEKTA "100 GODINA PRIČA IZ DAVNINE"

Autor: Suzana Pracaić, 13. 4. 2016.

U tjednu obilježavanja 105. obljetnice Škole, pozivamo Vas na prezentaciju projekta koja će se održati u ponedjeljak, 18. travnja (rođendan Ivane Brlić-Mažuranić) u 12 sati u dvorani za TZK.

U projektu su sudjelovali učenici 4. i 6. razreda. Želimo prikazati na kojim sve medijima i kako smo obradili priče "hrvatskog Andersena". Osim prezentacije i izložbe uradaka nastalih od studenog do travnja, očekuju nas i natjecanje u poznavanju djela te igre memorije... Dođite i podržite nas!

Na početku ove školske godine, timskom suradnjom isplanirali smo i uvrstili 'obilježavanje 100 godina od prvog izdanja Priča iz davnine' u Godišnji plan i program rada škole te Kurikulum.

U projekt smo uključili učenike 4. i 6. razreda matične i područnih škola, jer je djelo 'Priče iz davnine' obavezna lektira za njihov uzrast. U projektu je sudjelovalo oko 150 učenika.

Voditelji projekta su učiteljice hrvatskog jezika: Đurđa Kolak, Jasna Matijević i Andreja Klasić, te učiteljice razredne nastave: Vesna Križanić, Tatjana Horvat, Štefica Tepuš i Ksenija Cesarec, a koordinator i idejni kreator bila je školska knjižničarka Suzana Pracaić. Učiteljica Mira Benc nam je bila moralna i stručna podrška, budući da ove školske godine ne predaje učenicima 6. razreda.

Projekt je trajao od studenog do travnja po etapama:

6. razredi:

CARNetov projekt "e-lektire" i e-knjige (International children's digital library)

Strip i izrada pomoću online alata Pixton

Samo neki od stripova:

4. razredi:

Računalo i e-izvori (Školski preventivni program), posebno "e-lektire"

Priče iz davnine Bulaja naklade (gledanje animiranih filmova)

Kadar (likovna umjetnost)

Priloženi dokumenti:
pozivnica-100_godina_prica_iz_davnine.pdf (464.20 KB)

PREZENTACIJA PROJEKTA "100 GODINA PRIČA IZ DAVNINE"

Autor: Suzana Pracaić, 13. 4. 2016.

Projekt je trajao od studenog do travnja po etapama:

6. razredi:

Strip i izrada pomoću online alata Pixton

Samo neki od stripova:

4. razredi:

Računalo i e-izvori (Školski preventivni program), posebno "e-lektire"

Priče iz davnine Bulaja naklade (gledanje animiranih filmova)

Kadar (likovna umjetnost)

Priloženi dokumenti: