Projekt "Dobre vibracije" - Radionica španjolskoh jezika - Spanish workshop

Autor: Andrija Kiseljak, 25. 2. 2016.

Pripreme za dolazak naših prijatelja iz Španjolske u punom su zamahu!

Preparations for the  arrival of our Spanish friends are in full swing.

U utorak, 23.2.2016. učenici naše škole, sudionici projekta, pripremali su se za dolazak naših partnera u radionici španjolskog jezika.

Radionicu je vodila volonterka, DorjaNježić, studentica 5. godine španjolskog i turskog, naša bivša učenica.  Sudionici projekta  upoznali su se s općim karakteristikama španjolskog jezika, njegovom rasprostranjenosti i dijalektalnim raznolikostima, kao i s načinima predstavljanja na španjolskom pomoću najjednostavijih fraza.  Vježbali su izgovor,  primjenjujući osnovna pravila  španjolskog jezika vezana uz izgovor i čitanje.  U drugom dijelu radionice izradili su rječnik najvažnijih izraza kao i plakat, a istovremeno su i svojim prijateljima u IES La Florida poslali slikovnu poruku na španjolskom.

Bilo je veselo, zanimljivo i vrlo poučno što potvrđuju i slike.

Sve slike s radionice pogledajte na:

On Tuesday, February 23rd, Spanish workshop was held in order to prepare our students for the arrival of our project partners.

The workshop was led by volunteer Dorja Nježić, 5th year student of Spanish and Turkish language.She is also our former student.

Project participants were learning about the  general characteristics in Spanish language and  its distribution, dialect diversity, and  also how to introduce themselves in Spanish. They were  practicing the pronunciation and how to apply the basic speaking and reading rules. They made a dictionary with the most important terms and expressions. They also made a poster and sent a picture-message in Spanish to their friends in IES La Florida.

It was joyful, interesting and very instructive, as it is  evidenced by the pictures.

You can see all the pictures from the workshop at our Flicker page:

Projekt "Dobre vibracije" - Radionica španjolskoh jezika - Spanish workshop

Autor: Andrija Kiseljak, 25. 2. 2016.

Pripreme za dolazak naših prijatelja iz Španjolske u punom su zamahu!

Preparations for the  arrival of our Spanish friends are in full swing.

Bilo je veselo, zanimljivo i vrlo poučno što potvrđuju i slike.

Sve slike s radionice pogledajte na:

You can see all the pictures from the workshop at our Flicker page: