POSJET FRANJEVAČKOM SAMOSTANU

Autor: Anita Džaja, 16. 10. 2015.

Učenici šestih razreda naše škole, zajedno sa učiteljima iz hrvatskog jezika, povijesti, glazbene kulture i vjeronauka, posjetili su u utorak 6. listopada 2015. godine franjevački samostan i crkvu sv. Katarine u Krapini.

Crkva sv. Katarine je najstariji sakralni objekt u Krapini.

U samostanu postoji knjižnica utemeljena 1650. godine i muzej s rijetkom zbirkom knjiga. Tu se nalazi i trezor u kojem su smještene rijetke knjige i crkveno posuđe.

Stil gradnje pripada razdoblju ranog baroka.

Pokraj crkve nalazi se ribnjak dubok 7 m.

POSJET FRANJEVAČKOM SAMOSTANU

Autor: Anita Džaja, 16. 10. 2015.

Crkva sv. Katarine je najstariji sakralni objekt u Krapini.

Stil gradnje pripada razdoblju ranog baroka.

Pokraj crkve nalazi se ribnjak dubok 7 m.