PRVI IZ NATJECANJA U ČITANJU NA NJEMAČKOM JEZIKU

Autor: Marija Poslon, 2. 7. 2015.

27. 5. 2015. održano je u Varaždinu po prvi put  u Hrvatskoj državno natjecanje iz čitanja na njemačkom jeziku za osnovne škole "Laut oder leise - ab geht die Reise: Vorleswettbewerb Deutsch für die Grundschule". Učenici su se natjecali u dvije kategorije - učenici koji uče njemački kao prvi strani jezik i učenici koji uče njemački kao drugi strani jezik. Svaku prijavljenu školu predstavljalo je dvoje učenika.
Predstavnici naše škole su bili Marija Sutlović i Damjan Milaković u kategoriji prvog stranog jezika, te njihova mentorica Mirjana Klobučar. Bili su vrlo uspješni - Marija je osvojila drugo mjesto, a Damjan prvo mjesto te će zastupati Hrvatsku na međunarodnom natjecanju iz čitanja za jugoistočnu Europu koje će se u listopadu održti u Beogradu.

Damjan i Marija su nagrađeni vrijednim knjigama na njemačkom jeziku na čemu im čestitamo, a Damjanu želimo puno uspjeha na daljnjem natjecanju.

PRVI IZ NATJECANJA U ČITANJU NA NJEMAČKOM JEZIKU

Autor: Marija Poslon, 2. 7. 2015.