GOSP. ŽELJKO POSPIŠ I "NEANDERTALCI - VOLIM VAS"

Autor: Suzana Pracaić, 30. 9. 2014.

Kao uvod u projekt, u našoj školi će se održati susret sa gosp. ŽELJKOM POSPIŠEM u četrvtak, 02. listopada 2014. u 12 sati u blagovaonici škole. Tom prigodom promovirati će knjigu "Moj grad i pračovjek – neandrtalci volim vas" čija je svečana promocija bila 23. kolovoza 2014. na samu obljetnicu otkrića pračovjeka, u prostorima Muzeja neandertalaca (obiljezena-115.-obljetnica-otkrica-krapinskog-pracovjeka) .

Gospodin Željko Pospiš, sugrađanin, veliki zaljubljenik u kulturnu i povijesnu baštinu grada Krapine i okolnog kraja, samostalnim istraživanjem raznih izvora znanja i informacija, kontaktima sa znalcima i stručnjacima, piše o crticama iz povijesti Krapine i otkriću krapinskog pračovjeka. Autor je knjige "Moj grad i pračovjek – neandrtalci volim vas.

Kao znalac o Muzeju krapinskog pračovjeka, jer je radio i kao muzejski vodič, govorit će učenicima o posebnostima i značaju Muzeja za Krapinu, i pokušati "probuditi", možda jednog geologa, paleontologa, antropologa, povjesničara... pjesnika... tko zna?!

(fotografija sa svečanosti obilježavanja 115. obljetnice otkrića pračovjeka prilikom promocije njegove knjige - preuzeto sa web-stranica Muzeja)

GOSP. ŽELJKO POSPIŠ I "NEANDERTALCI - VOLIM VAS"

Autor: Suzana Pracaić, 30. 9. 2014.