UZ SVJETSKI DAN NEPUŠENJA

Autor: Marija Poslon, 28. 5. 2014.

Povodom obilježavanja 31.svibnja, Svjetskog dana nepušenja, 26. lipnja, organizirano je pješačenje učenika osnovnih i srednjih škola i ostalih građana na Kunagoru, uz stručno vođenje članova Planinarskog društva Kunagora, Hrvatske gorske službe spašavanja i djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Krapinsko-zagorske županije.  I učenici naše škole  uključili su se  u obilježavanje ovog dana.

U pješačenju je sudjelovalo dvanaest učenika 4.- 7. razreda uz voditeljice Zrinku Arbanas i Aleksandru Podsečki.

Sudionici su se prije polaska okupili na Trgu Gospe Kunagorske , a potom su se okrijepili i poigrali oko planinarske kuće.

Učenici su imali priliku  naučiti ponešto o prirodnim ljepotama naših gora, važnosti boravka u prirodi i brige za nju. Predavanja su održali predstavnici Hrvatske gorske službe spašavanja, Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području KZŽ i Planinarskog društva "Kunagora"

UZ SVJETSKI DAN NEPUŠENJA

Autor: Marija Poslon, 28. 5. 2014.