MIA – NAJČITATELJICA GRADSKE KNJIŽNICE KRAPINA

Autor: Ivana Bračević, 25. 4. 2022.

U sklopu obilježavanja Dana hrvatske knjige (22. travnja) u Gradskoj knjižnici Krapina dodijeljena su priznanja i nagrade za najčitatelje za 2021. g. U kategoriji učenika osnovnih škola najčiteteljicom je proglašena učenica naše škole Mia Osredečki (7.a r.).

Kada smo upitali Miju koliko je knjiga pročitala prošle godine, rekla je da ne zna točan broj jer su njoj važne dobre knjige i užitak čitanja, a ne rekordi. Čitanjem brojnih knjiga zarazila se serijalom romana o Harryju Potteru, a nastavila je čitanjem djela naše Krapinčanke Nene Lončar koja je ujedno proglašena najčitateljicom u kategoriji odraslih. Priznala je da voli čitati i lektirna djela što je potvrdila i njezina najbolja prijateljica Tea Drašković rekavši da Mia uvijek prva u razredu preda lektiru.

Iskrene čestitke Miji, strastvenoj čitateljici kojoj se mogu obratiti knjigoljupci za savjet o dobroj knjizi.

MIA – NAJČITATELJICA GRADSKE KNJIŽNICE KRAPINA

Autor: Ivana Bračević, 25. 4. 2022.