ČESTITALI BLAGDAN SV. NIKOLE ŠTIĆENICIMA DOMA

Autor: Suzana Pracaić, 7. 12. 2012.

U petak, 7. prosinca 2012. g., učenici 4.a i 4.b razreda OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina su sa svojim učiteljicama, V. Požgaj i M. Klasić te stručnim suradnicama: pedagoginjom B. Horvat, defektologinjom A. Podsečki i knjižničarkom S. Pracaić, posjetili Dom za starije i nemoćne osobe „Sv. Nikola“  povodom blagdana sv. Nikole u 10,30 sati. Tom prigodom učenici su darivali poklone – adventske vjenčiće koje su sami izradili za svaku sobu doma.

Tom prigodom učenici su prigodnim kulturno-umjetničkim programom čestitali korisnicima Doma njihov dan i na taj način unijeli radosti i veselja u prostore Doma te pokazali kako stariji u našem gradu nisu zaboravljeni, nego da su naš grad i društvo bez baka i djedova nezamislivi.

I naši tradicionalni susreti učenika s bakama i djedovima kako u matičnoj, tako i u područnim školama u adventskim danima i radionicama to potvrđuju već godinama.

Posebnost susreta bila je darivanje poklona – adventskih vjenčića koje su učenici na satovima likovnog i razredne zajednice sami izradili baš za tu prigodu, za svaku sobu doma.

Na taj način smo završili naš projekt, koji smo započeli s posjetom 1. listopada, uoči Međunarodnog dana starijih osoba, i obilježili 2012. godinu - Europsku godinu aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti.

ČESTITALI BLAGDAN SV. NIKOLE ŠTIĆENICIMA DOMA

Autor: Suzana Pracaić, 7. 12. 2012.