ZAVRŠNA SVEČANOST „NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI“

Autor: Ivana Bračević, 15. 3. 2022.

Naša škola po prvi se put prijavila za sudjelovanje u projektu “Najljepši školski vrtovi u sezoni 2020./2021. god.“ Hrabro smo prijavili na natječaj uređen okoliš naše škole, a posebno novoizgrađeni vrt ljekovitog bilja zasađen u povišenim teglama. Povodom toga, 11.3.2022. godine ravnateljica škole Vlatka Družinec i učiteljica Marija Klasić (voditeljica ekološke skupine) prisustvovale su svečanosti proglašenja pobjednika koja se održala na Hrvatskoj radioteleviziji. Na svečanosti su bili  predstavnici mnogih škola i vrtića koji već niz godina kontinuirano sudjeluju u tom projektu te koji s ponosom pokazuju svoje uređene vrtove i aktivan rad učenika i učitelja u promicanju ekološke kulture i suživota s prirodom. Vidjele su niz ideja koje bi se mogle realizirati i u našem školskom dvorištu.

Pod "više" možete pogledati ostatak projekta i priložene slike.

Ugodno su bile iznenađene kada je Dječji vrtić „Sunčica“ iz Krapine odnio prvu nagradu u kategoriji  „Najljepši dječji vrtić“. Zajedno s gradonačelnikom grada Krapine Zoranom Gregurovićem, ravnateljica Vlatka i učiteljica Marija čestitale su predstavnicima vrtića na tako lijepom uspjehu i bile ponosne što su dio ove lijepe priče.

Naša škola dobila je od žirija lijepe pohvale u kategoriji debitanta škole, zatim  plaketu projekta za sudjelovanje, kantice za zalijevanje cvijeća i tekuće gnojivo.

I ove godine škola će se prijaviti u projekt i to u dvije kategorije: najljepši školski vrt i najljepša učionica na otvorenom. U proljeće, djeca i učiteljice zasadile su mnoge biljke u školskom dvorištu, a učionica na otvorenom pravi je favorit. Konkurencija je vrlo jaka, ali bez obzira na nagradu, vrijedno je biti dio projekta koji dodatno motivira i potiče ekološku svijest učenika, učitelja, roditelja i sugrađana. Lijepo uređeno  i uredno školsko dvorište odraz je rada svih djelatnika škole i učenika, zato moramo zajedno pridonositi tome da nam „lice“ škole svake godine bude što ljepše i veselije.

Članak napisala: Marija Klasić, učitelj savjetnik

ZAVRŠNA SVEČANOST „NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI“

Autor: Ivana Bračević, 15. 3. 2022.

Pod "više" možete pogledati ostatak projekta i priložene slike.

Članak napisala: Marija Klasić, učitelj savjetnik