15.10. SVJETSKI DAN PJEŠAČENJA

Autor: Anita Džaja, 18. 10. 2018.

Kao i prošle godine, učenici su pješačenjem do Podgore obilježili Svjetski dan pješačenja. Okupili smo se na igralištu škole te u 11,30 krenuli parkom, preko Trga Ljudevita Gaja te šetnicom uz Krapinčicu do igrališta u Podgori. Vrijeme je bilo ugodno, ne prevruće i kretali smo se umjerenim korakom. Na igralištu smo se prošetali , sjeli na tribine kako bismo se poslikali, a nakon dvadesetak minuta krenuli smo istim putem natrag. Učenici medijske kulture porazgovarali su s nekim učiteljicama koje su bile u pratnji, učiteljicom Sonjom Jurman i učiteljicom Dragicom Šalković. Rekle su nam, da iako u školu češće dolaze autom, vole se kretati i smatraju sport vrlo važnim u razvoju djece.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji, a dojmove pročitajte klikom na više!

Sunce je odigralo utakmicu s oblačićima na nebu i pobijedilo te nas cijelim putem pješačenja grijalo svojim toplim zrakama. Današnja je šetnja bila kratka, ali izrazito slatka, po riječima Dorotee Dlesk, a razgovarala je i s nekim učiteljima. Evo što su rekli.
Učitelj Zlatko:
Ovakav oblik rekreacije me se jako dojmio, imao je nekoliko sitnih mana, ali puno više prednosti. Moj prijedlog je da ponovimo ovo iskustvo tijekom godine te na taj način pomaknemo granice naših ciljeva, penjanjem na Strahinjčicu.
Razgovarala je i s učenicima:
Mia Košutić, 6. b
Danas sam se ugodno iznenadila kad sam saznala da pješačimo do jezera. Vrijeme je bilo na našoj strani te sam putem razmišljala o ovome prekrasnome danu. Bila sam zadovoljna što smo vani, što se krećemo i družimo.
Antonio Presečki, 8. b
Današnji je cijeli dan ispunjen pozitivnom energijom i srećom. Iskreno se nadam da će biti više sličnih druženja koja uključuju boravak u prirodi i rekreaciju. Zbilja sam uživao.
Naravno da dogodine svi to žele ponoviti jer boravak na svježem zraku godi svima.
Pripremile: Dorotea Dlesk i Karolina Vragović; uredila Jasna Leljak

15.10. SVJETSKI DAN PJEŠAČENJA

Autor: Anita Džaja, 18. 10. 2018.

Učitelj Zlatko:
Razgovarala je i s učenicima:
Mia Košutić, 6. b
Antonio Presečki, 8. b