Obilježili smo Međunarodni dan djevojčica 11. 10.

Autor: Anita Džaja, 17. 10. 2018.

I ove školske godine obilježili smo Međunarodni dan djevojčica u našoj školi. On se obilježava s ciljem jačanja svijesti o kršenju prava i lošim uvjetima u kojima žive djevojčice diljem Svijeta, a  kako bi se naglasilo njihovo pravo na jednakost.

Učenici naše škole o tome s razgovarali na satovima razrednika kroz radionice, a također su pisali i literarne radove na temu jednakosti djevojčica na satovima hrvatskog jezika.

Učenici 1. – 4. razreda okupili su se ispred  škole te na simbolički način obilježili taj dan kroz pjesmu, ples i igru, a dječaci su im čestitali taj dan s malim iznenađenjem, porukom.

„Zdravo , prekrasna djevojčice! Znaš li kakva si sretnica? Zašto? Zato što si rođena kao djevojčica."

Kako im je bilo možete pogledati u fotogaleriji.

Pripremila: Aleksandra Podsečki, defektologinja

Obilježili smo Međunarodni dan djevojčica 11. 10.

Autor: Anita Džaja, 17. 10. 2018.

Kako im je bilo možete pogledati u fotogaleriji.

Pripremila: Aleksandra Podsečki, defektologinja