POSJET SVETIŠTU MAJKE BOŽJE JERUZALEMSKE

Autor: Anita Džaja, 10. 4. 2018.

U utorak, 10. travnja učenici petih razreda naše škole posjetili su svetište Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu. Pratile su ih vjeroučiteljice i učiteljica likovne kulture, a u samoj crkvi dočekao ih je gospodin Tugomir, koji je učenike i njihove pratiteljice poveo u obilazak crkve i prostora oko crkve.

Tijekom posjeta crkvi sagrađenoj u baroknom stilu, učenici su saznali više o povijesti same crkve, koja seže u 18. stoljeće, o kipiću Majke Božje koji je darovan fra Joakimu tijekom hodočašća u Svetu Zemlju, kao i o čudima koja su se dogodila nakon toga, a koja su potaknula na pobožnost i hodočašća na ovo mjesto.

Gospodin Tugomir je naglasio da od 1. siječnja 2018. godine ovo mjesto i službeno nosi naziv svetište te da ovdje hodočaste vjernici iz cijele Hrvatske, a i okolnih zemalja.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji!

POSJET SVETIŠTU MAJKE BOŽJE JERUZALEMSKE

Autor: Anita Džaja, 10. 4. 2018.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji!