OBILJEŽEN SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA S PRVIM "DANOM BAJKE" U KRAPINI

Autor: Suzana Pracaić, 27. 3. 2018.

U subotu, 24. ožujka u Krapini je održan prvi Dan bajke u organizaciji Hrvatskog knjižničarskog društva, Knjižničarskog društva Krapinsko-zagorske županije te Gradske knjižnice Krapina i Srednje škole Krapina.

Fotografije se mogu pogledati i u Fotoalbumu Baj(KAJ)mo i pri(ČA)jmo s ma(ŠTO)m

Cjelodnevni događaj sastojao se od 3 dijela:

1. Pričanje bajki i priča za djecu u Gradskoj knjižnici Krapina (Tina i Rajna Gatalica, Danica Pelko) te posjet bibliobusu KGZ-a

2. Plenarni dio skupa za učitelje, odgajatelje i knjižničare u Srednjoj školi Krapina

Nakon ispričane židovske narodne priče Gola istina i neodoljiva priča, u izvedbi Margarete Peršić, skupu se obratila koordinatorica ovog projekta, knjižničarka Danica Pelko te pozvala ravnatelja Srednje škole Krapina, g. Ivicu Rozijana koji je prisutne pozdravio i zaželio ugodan boravak. Kao predstavnica Krapinsko-zagorske županije i Grada Krapine, skupu se obratila i Martina Gregurović Šanjug s riječima da Bajka na dlanu je pravo mjesto za pričanje bajki te zaželjela da ta manifestacija postane tradicija. Prisutnima se obratila i predstavnica HKD-a, predsjednica Komisije za knjižnične usluge za djecu i mlade, mr.sc. Alka Stropnik.

Plenarna predavanja održale su:

dr.sc. Marijana Hameršak (Institut za etnologiju i folkloristiku)

dr.sc. Diana Zalar (Učiteljski fakultet u Zagrebu)

3. Rad u radionicama u Srednjoj školi Krapina (na je bilo izbor 5 radionica)

(s radionice Željka Vrbaneca:  Priča o glazbi, glazba u priči)

4. Pričanje bajki i priča za sudionike skupa i građanstvo u Gradskoj knjižnici Krapina

Jasna Held

Margareta Peršić

Tina i Rajna Gatalica

Nadamo se da je Dan bajki ostavio svoj čarobni trag u srcima svih sudionika i "da ćemo se s bajkom družiti i narednih godina."

OBILJEŽEN SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA S PRVIM "DANOM BAJKE" U KRAPINI

Autor: Suzana Pracaić, 27. 3. 2018.

Fotografije se mogu pogledati i u Fotoalbumu Baj(KAJ)mo i pri(ČA)jmo s ma(ŠTO)m

Cjelodnevni događaj sastojao se od 3 dijela:

Plenarna predavanja održale su:

dr.sc. Marijana Hameršak (Institut za etnologiju i folkloristiku)

dr.sc. Diana Zalar (Učiteljski fakultet u Zagrebu)

3. Rad u radionicama u Srednjoj školi Krapina (na je bilo izbor 5 radionica)

(s radionice Željka Vrbaneca:  Priča o glazbi, glazba u priči)

Jasna Held

Margareta Peršić