LIDRANO 2018.

Autor: Anita Džaja, 21. 2. 2018.

Dana 16.2.2018. godine održan je LIDRANO 2018. u organizaciji naše škole. Medijska skupina popratila je pojedinačne i skupne nastupe koji su ove godine izvođeni na pozornici Pučkog otvorenog učilišta. Vjerujemo da se učenicima svidjelo okusiti draži "prave" pozornice.
Na početku se riječima dobrodošlice i podrške svim izvođačima obratila ravnateljica gđa Dragica Belošević. Uvaženi gosti, župan gdin Željko Kolar i gradonačelnik gdin Zoran Gregurović, također su nam uputili tople riječi. Učenicima je bilo drago čuti da je i naš gradonačelnik volio recitirati i glumiti, iako to danas više ne čini.

Na natječaj je pristiglo 14 pojedinačnih i 11 skupnih nastupa. Po završetku pojedinačnih nastupa, Županijsko je povjerenstvo, a činile su ga akademske glumice gđa Mara Borić i gđa Mirela Videk Hranjec te članica Državnog povjerenstva za dječje dramsko stvaralaštvo gđa Stephanie Jamnicky, vijećalo o pokazanome. Svoje su zaključke iznijele mentorima učenika u kraćem razgovoru.
I škola domaćin imala je svoje predstavnike i to dvojicu mladih, ali već renomiranih recitatora. Najprije se predstavio pjesmom Zagorski jal, autora Miljenka Hršaka učenik Noa Vidović iz Područne škole Šemnica Donja. Istog autora, pjesmu Mužek, muž i mužić, na pozornicu je donio Niko Kovačec. Dečkima čestitamo i nadamo se da ćemo ih i ubuduće slušati i gledati.
Nakon kraće stanke započelo se sa skupnim nastupima. Bilo je vrlo ozbiljnih tema te smo se uvjerili da im učenici pristupaju vrlo zrelo i ozbiljno. Pojedini su nas nastupi nasmijali i razveselili. No, u svima smo jednako uživali, ni u jednom trenutku nije bilo dosadno. Kad je izveden i zadnji skupni nastup, Povjerenstvo je opet imalo pune ruke posla. Vjerujemo da im nije bilo lako, a to se moglo zaključiti i iz njihovih osvrta na svaki skupni nastup. Za svakoga su našle tople riječi i pohvalu.
Bilo nam je lijepo učestvovati na LIDRANU 2018. godine i već se sada veselimo idućem.
Voditeljice programa bile su Asja Puh i Ena Miljan. Kamerom je sve zabilježio Velimir Martinez, a sa sudionicima su razgovarale Ira Bobovečki i Katarina Vragović.

Tekst uredila Jasna Leljak

LIDRANO 2018.

Autor: Anita Džaja, 21. 2. 2018.

Tekst uredila Jasna Leljak