I u našoj školi obilježen Europski tjedan programiranja

Autor: Administrator , 20. 10. 2017.

Peto izdanje Europskog tjedna programiranja koji se ove godine obilježava od 7. do 22. listopada obilježeno je i u našoj školi.

U četvrtak 19.10. od 17:30 sati zainteresirani učenici su sudjelovali u radionici programiranja korištenjem mikroračunala (BBC micro:bit).

Događaj je prijavljen i na službenoj stranici Europskog tjedna programiranja (poveznica je u nastavku):

Učenici su na radionici mogli naučiti kako programiranje nije toliko teško te da može biti i zabavno.

Dokaz toga je i službena maskota tjedna programiranja u našoj školi – mačak Požderač koji se je samoinicijativno uključio u postupak programiranja micro:bitova.

Slike možete pogledati u nastavku.

I u našoj školi obilježen Europski tjedan programiranja

Autor: Administrator , 20. 10. 2017.

Slike možete pogledati u nastavku.