Međužupanijska smotra hrvatskih GLOBE škola

Autor: Andrija Kiseljak, 13. 3. 2017.

Međužupanijska smotra hrvatskih GLOBE škola Centar Čakovec održana je u petak 10.3.2017. u našoj školi.

Rad škole u programu GLOBE predstavile su škole iz tri županije: Krapinsko –zagorske, Varaždinske  i Međimurske. Škole sudionice Međužupanijske smotre su: III OŠ Varaždin, Oš Belica,OŠ Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, II OŠ Čakovec, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, SŠ Prelog, OŠ Janka Leskovara Pregrada, Medicinska škola Varaždin, OŠ Đurmanec i OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina, a promatrači su bili škole: Gimnazija AGM Zabok, OŠ Bedekovčina, OŠ Klenovnik i SŠ Čakovec.

OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina predstavljali su učenici: Luka Režan, Eva Presečki i Matija Tušek; mentorice Marija Markovina i Miljenka Hršak.

Sudionici smotre posjetili su i Muzej krapinskih neandertalaca.

Na temelju postignutih rezultata državno povjerenstvo će objediniti konačnu listu i pozvati škole koje su izborile plasman na Državnu smotru i natjecanje hrvatskih GLOBE škola koja će se održati u svibnju.