DJEČJI TJEDAN 2014.- LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA

Autor: Marija Poslon, 1. 10. 2014.

Dječji tjedan - je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci.

Počinje u ponedjeljak, 6. listopada 2014. – Međunarodni dan djeteta, a završava u nedjelju, 12. listopada 2014.

Cilj Dječjeg tjedna  je usmjeravanje pozornosti najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu.

Organiziraju se posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu,pokreću nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, potiče volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom.

U našoj školi organizirat će se aktivnosti tijekom cijelog tjedna.

Pisat će se poruke odraslima, razgovarati o pravima djece.Održat će se konstituirajuća sjednica Vijeća učenika. Predstavnici   učenika uključit će se u  stvaralačku radionicu u Gradskoj knjižnici, družiti  se kroz igru s učenicima OŠ A. Cesarca. Delegacija učenika  posjetit će i  gradonačelnika.

Plan i program aktivnosti u prilogu.