"PAZI, KNJIGA!" u našoj školi

Autor: Suzana Pracaić, 7. 11. 2012.

U sklopu festivala knjige i književnosti „Pazi, knjiga!“ koji se ove godine održava od 5.- 17. studenoga 2012., u petak 9. studenog 2012. g. u 12 sati, u našoj školi gostovati će: književnici Zoran i Ema Pongrašić, glumica Svetlana Patafta i žongler Krešimir Fijachko. Susret je namijenjen učenicima 1. – 4. razreda. Na taj način ćemo dati posebnost obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi.

Tema gostovanja je: TKO VJERUJE U BAJKE JOŠ?

Festival „PAZI, KNJIGA!“ održava se tijekom mjeseca listopada i/ili studenoga u književno-kulturnim prostorima u Zagrebu, ali i izvan Zagreba. Mi imamo čast biti dionici programa ovogodišnjeg festivala „Pazi, knjiga!“

O programu više na stranici:

Naši gosti su umjetnici, članovi udruge KNJIGA U CENTRU. Udruga KNJIGA U CENTRU osnovana je 2005. g. i okuplja pisce, ilustratore, prevoditelje, dizajnere, knjižničare, žonglere, klaune, učitelje, fotografe, glumce ili jednostavnije rečeno – sve one koji vole knjigu i književnost.

Cilj Udruge je približiti knjigu i književnost u svim oblicima najširoj publici svih generacija, od malenih do starijih. U tu svrhu pokrenuti su razni projekti:

•         PAZI, KNJIGA!  - festival knjige i književnosti,

•         LICE KNJIGE - nagrada za grafičko oblikovanje i ilustraciju knjige,

•         OVCA U KUTIJI - nagrada za najbolju hrvatsku slikovnicu

•         KNJIGE U CIPELAMA - druženje s knjigama i njihovim autorima.

Najava događaja može se pročitati i na:

web-stranicama RHZK

Portal za škole: skole.hr