DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U PŠ LEPAJCI

Autor: Dubravka Tušek, 18. 10. 2017.

17.10.2017. u PŠ Lepajci obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su u školu donijeli kruh, peciva i kolače koje su ispekle marljive mame i bake.U školi su i sami oblikovali kruščiće i peciva od tijesta,a ispekla ih je naša kuharica.Ugodan miris svježe pečenog kruha širio se školom.

Više o obilježavanju Dana kruha pročitajte pod opširnije.

FOTOGRAFIJE

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE U PŠ LEPAJCI

POSJET DOMU ZA ODRASLE OSOBE U MIRKOVCU

Napunili smo košarice ispečenim kruhom i pecivima i uputili se u obližnju kapelicu.Župnik Tomislav Novosel blagoslovio je prisutne i sve što smo donijeli.Nakon povratka u školu počastili smo se blagoslovljenom hranom.Tako smo i mi izrazili zahvalnost za plodove zemlje i kruh na našem stolu.

Istog dana učenici 3.r. i članovi dramsko-scenske-recitatorske skupine sa učiteljicama Katarinom Barlović i Dubravkom Tušek posjetili su Dom za odrasle osobe u Mirkovcu.To je tradicija koju je započela učiteljica Katarina.Počastili smo štićenike doma kruhom,pecivima i kolačima,a učenici su ih razveselili recitacijama i pjesmama.Djelatnice doma pripremile su ukusan obrok za učenike.Učenici su bili radosni jer su pomogli i obradovali potrebite.

Zahvaljujemo marljivim mamama i bakama koje su ispekle kolače,peciva i kruh.Hvala i baki Dubravki Dragčević i mami Maji Štehec na pomoći u prijevozu učenika u Mirkovec.