Otvoreni dan PMF-a: Fizika danas i Geofizika uživo

Autor: Anita Džaja, 9. 4. 2017.

7.travnja 2017. učenici koji su uključeni u „Mlade fizičare“, dodatnu nastavu iz geografije i GLOBE program uputili su se u Zagreb na Otvoreni dan PMF-a ili Dan i noć na PMF-u uz pratnju voditeljica Ružice Novak i Miljenke Hršak.

Geofizika uživo

Po dolasku na PMF, podijelili smo se u 2 grupe. U 11.00 sati na Geofizčkom odsjeku učenici 8. razreda bili su na predavanju „El Nino i njegov utjecaj na vrijeme u Hrvatskoj“, a učenici 6. razreda u 12.000 sati na predavanju “Ultraljubičasti pogled na ozon“.

Nakon svakog predavanja slijedili su seizmološki, meteorološki i oceanografski pokusi, obilazak memorijalne prostorije Andrije Mohorovičića te obilazak meteorološke kućice.

Fizika danas

Na Fizičkom odsjeku učenici 8. razreda prisustvovali su predavanju „Prirodne vremenske kapsule: putovanje u daleku prošlost Zemlje“.

Svi učenici obišli su Radionice: Mehanika, Magnetizam, Strujni udar, Ne-Newtonovske tekućine,… ; Interaktivne pokuse: Laserska harfa, Rubensova cijev, Magnetni vlakić, … te pogledali dokumentarni film „Što zaboga ne valja s gravitacijom“.

Toliko mnogo zanimljivih pokusa, predavanja, filmova … i još više pojmova vezanih za znanost.

Umorni, puni dojmova vratili smo se u Krapinu.

Fotografije možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremila: učiteljica Ružica Novak

Otvoreni dan PMF-a: Fizika danas i Geofizika uživo

Autor: Anita Džaja, 9. 4. 2017.

Geofizika uživo

Fizika danas

Umorni, puni dojmova vratili smo se u Krapinu.

Fotografije možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremila: učiteljica Ružica Novak