RADIONICA ŠIFRIRANJA

Autor: Anita Džaja, 10. 9. 2016.

Učenici 6. razreda naše škole, polaznici grupe Mladi matematičari, sudjelovali su na izuzetno zanimljivoj radionici Šifriranje u sklopu Dječjeg dana, održanog u Tjednu kajkavske kulture 8. rujna 2016. godine.

Radionicu je vodio  profesor Krešimir Čanić koji se aktivno  bavi popularizacijom prirodnih znanosti, autor je i voditelj  mnogih znanstveno popularnih događanja i radionica kao što su: Zvuk, Mali prirodoslovac, Moje dijete kockar, Struja struji, Tajne šifre i pisma, Mali istraživač, Kratka povijest tajnih šifri i pisama. Autor je i voditelj  Festivala znanosti.

Profesor Čanić upoznao je učenike s poviješću šifriranja te s postupcima šifriranja.

Učenici su naučili šifrirati poruke namatanjem papirnate trake na štap određene debljine, šifrirati uz pomoć Masonske šifre te šifrirati uz pomoć šifrarnika.

Učenici 6. razreda, sudionici radionice: Matija Tušek, Ena Šimunović, Ivana Klasić, Eva Presečki, Marija Hrček, Patrik Zorko, Nikola Jurić, Julia Kunštek. Radionici se pridružio i učenik 7. razreda  Filip Kozina.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto galeriji.

Učiteljica matematike : Dragica Šalković

RADIONICA ŠIFRIRANJA

Autor: Anita Džaja, 10. 9. 2016.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto galeriji.

Učiteljica matematike : Dragica Šalković