MOBILNI PLANETARIJ ODISEJA

Autor: Marija Poslon, 27. 2. 2024.

Najveći mobilni planetarij u Hrvatskoj-Odiseja planetarij posjetio je u utorak 27. veljače našu školu.

Svi zainteresirani učenici matične i područnih škola podijeljeni u sedam grupa, otkrivali su tajne noćnog neba, planeta, zvijezda i galaksija u nezaboravnom putovanju prostranstvima svemira.  Stručni edukatori mobilnog planetarija kroz zanimljiva multimedijalna predavanja upoznali su učenike s galaksijama, zvijezdama, planetima, satelitima, zvijezdom Sjevernjačom, nastankom Zemlje, sudarima galaksija, patuljastom Plutonu.  Učenici nisu skrivali zadovoljstvo doživljenim.

Poseban doživljaj bilo je gledanje pokusa u kojemu je edukator tekućim dušikom zaledio cvijet koji se potom raspao te bananu koja je postala tvrda kao čelik.

Zahvaljujemo timu planetarija Odiseja na gostovanju u našoj školi.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

MOBILNI PLANETARIJ ODISEJA

Autor: Marija Poslon, 27. 2. 2024.

Zahvaljujemo timu planetarija Odiseja na gostovanju u našoj školi.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.