PRVI SAT NASTAVE PRVAŠIĆA U KNJIŽNICI

Autor: Suzana Pracaić, 22. 1. 2024.

Prvašići su najslađi korisnici knjižnice, puni interesa, znatiželje, pitanja, veselja, radosti, spontanosti... Nastava s njima je veliki izazov i radost. Prvi nastavni sat u knjižnici treba biti poseban, treba biti dan koji se pamti.

Tako su na početku drugog polugodišta knjižničarku Suzanu i knjižnicu posjetili učenici 1.b sa svojom učiteljicom Gordanom Nežmahen i učenici 1.a sa svojom učiteljicom Vesnom Presečki.

Poučeni su da je čitanje najvažniji dječji posao jer se čitanjem uči, razvija mozak, razmišljanje i mašta.

Kako je 21. siječnja Međunarodni dan zagrljaja, obilježili smo taj dan u knjižnici jer se prvašići jako vole grliti.

Početkom drugog polugodišta prvašići dolaze upoznati knjižnični prostor, saznati kakva je školska knjižnica, tko radi u njoj te čuti osnovne informacije o posudbi i vraćanju knjiga, čuvanju i zaštiti.

Saznali smo da među učenicima ima i članova Gradske knjižnice Krapine te smo usporedili te dvije knjižnice.

Poslušali su priču Sunčane Škrinjarić: Miš u knjižnici  kojom se dobije vrlo važna poruka - što knjige ne vole?!!

Nakon razgovora o priči te izjava poput "ako se knjige ne čitaju, one su beskorisne", "knjige vole da ih se čita", "knjige su tužne ako se rade uši na vrhovima stranica"..., upoznali su i prolistali neke slikovnice za svoj uzrast i enciklopedije koje se nalaze u knjižnici.

Na tom satu dobili su i svoju člansku iskaznicu koja im vrijedi do kraja osnovnoškolskog obrazovanja.

Saznali su radno vrijeme školske knjižnice te dobili i nastavni listić na kojem to piše.

Na kraju sata slijedilo je grljenje i obilježavanje Međunarodnog dana zagrljaja:

PRVI SAT NASTAVE PRVAŠIĆA U KNJIŽNICI

Autor: Suzana Pracaić, 22. 1. 2024.