BOŽIĆNA I NOVOGODIŠNJA ČESTITKA

Autor: Suzana Pracaić, 24. 12. 2023.

Učenici 4. razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost 'Mozgići' sudjeluju u međunarodnom projektu CroSIP. U projekt su uključene osnovne škole iz država: Bosna i Hercegovina, SAD, Ukrajina, Kenija, Poljska i Hrvatska.

Iz naše škole to su učenici 4.a: Ana K., Leona K., Franjo P., Erik P., Noa S. i učenici 4.b razreda: Lucija Č, Naja K. i Lovro M. Voditeljice projekta su učiteljica Marija Frinčić i knjižničarka Suzana Pracaić.

Pogledajte i poslušajte čestitku:

Program CroSIP (Croatia Space Inspiration Program), projekt Zaklade lady Rocket, SAD  je stvoren kako bi inspirirao djecu diljem svijeta u ranoj dobi da se uključe u svemir.

Cilj projekta je upoznati djecu sa svemirom i STEM-om koristeći modificirani NASA-JPL program koji uključuje aktivnosti usmjerene na edukaciju o svemiru i Marsu kroz radionice i eksperimente namijenjene djeci osnovnoškolskog uzrasta (1. - 5.r).

Misija Zaklade Lady Rocket je potaknuti strast za svemirom kroz inovacije u razvoju poduzetništva, obrazovanju, umjetnosti, medijima i istraživanju svemira.

Njihove aktivnosti imaju za cilj učiniti svemir  dostupnijim, kroz pokretanje svemirskih inovativnih programa koje poboljšavaju naše živote i čovječanstvo na Zemlji prije nego što zaposjednemo svemir.

Program se odvija kroz radionice čije rezultate ćemo na kraju projekta prezentirati.

BOŽIĆNA I NOVOGODIŠNJA ČESTITKA

Autor: Suzana Pracaić, 24. 12. 2023.

Pogledajte i poslušajte čestitku: