LISTOPAD - MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Autor: Suzana Pracaić, 2. 10. 2023.

Tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (International School Library Month) za 2023. godinu je Školska knjižnica: moje sretno mjesto gdje kreativnost i mašta cvjetaju.

Hrvatska udruga školskih knjižnica kao i svake godine donosi nam informacije na njihovoj mrežnoj stranici: https://www.husk.hr/skolska-knjiznica-moje-sretno-mjesto-gdje-kreativnost-i-masta-cvjetaju/

Ovogodišnja tema "..temelji se na temi IASL-ove konferencije 2023.: Procvat školskih knjižnica: istraživanje, politika i praksa. Ne možemo poreći činjenicu da školske knjižnice djeci otvaraju vrata avanture i čarobnih mjesta. Ona se sprijateljuju s knjigama, uče o različitim kulturama, komuniciraju s drugim čitateljima i stvaraju veze za cijeli život. Osim što djeci pružaju veselo okruženje, knjižnice ih njeguju i u najranijoj dobi, od istraživanja do otkrivanja novih svjetova, od mašte do kreativnosti, sve dok ne postanu nezasitni čitatelji i mislioci. Knjižnice, dakle, ne samo da odgajaju mlade čitatelje, već i potiču njihove ideje i kreativnost."

LISTOPAD - MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Autor: Suzana Pracaić, 2. 10. 2023.