DJEČJI ČASOPISI I DRUGAŠIĆI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Suzana Pracaić, 20. 6. 2023.

U sklopu nastave u knjižnici i razvoja knjižnično-informacijsko-medijskog odgoja  i obrazovanja, učenici 2. razreda upoznali su dječje časopise kao knjižničnu građu pomoću koje se možemo zabaviti, ali i učiti tj. proširivati znanje.

Ovogodišnji drugašići su u svibnju posjetili školsku knjižnicu. To su bili 2.a (Vesna Požgaj), 2.b (Marija Klasić), 2.L (Katarina Barlović) i 2.š (Vesna Gračanin). Nastavi su prisustvovali učenici 3.š jer su razredni odjel u kombinaciji. Imali su svoj sadržaj nakon zajedničkog dijela.

Učenicima iz područnih škola to je bila terenska nastava u koju su uklopili i posjet Gradskoj knjižnici Krapina.

Kako je bilo, pogledajte pod Više.

Dječji časopisi je tema za 2. razred definirana modulom KIMOO.

Učenici upoznaju različite vrste časopisa; i prema vremenu izlaženja (dnevne novine, mjesečnik, tjednik, godišnjak) i s obzirom na sadržaja (zabavni i poučni).

Istraživali su i rješavali zadatke koristeći Drvo znanja i Smib. upoznali su se i drugim časopisima (Alkica, Radost, Prvi izbor, Moj planet, National Geographic Junior).

2.A - VESNA POŽGAJ

2.B - MARIJA KLASIĆ

TERENSKA NASTAVA UČENIKA 2. RAZREDA IZ PODRUČNIH ŠKOLA LEPAJCI I DONJA ŠEMNICA:

DJEČJI ČASOPISI I DRUGAŠIĆI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Suzana Pracaić, 20. 6. 2023.

Kako je bilo, pogledajte pod Više.

Dječji časopisi je tema za 2. razred definirana modulom KIMOO.

2.A - VESNA POŽGAJ

2.B - MARIJA KLASIĆ

TERENSKA NASTAVA UČENIKA 2. RAZREDA IZ PODRUČNIH ŠKOLA LEPAJCI I DONJA ŠEMNICA: