Školica u cvijeću

Autor: Katarina Barlović, 19. 6. 2023.

Već dugi niz godina u Područnoj školi Lepajci ulaže se veliki trud u uređenje školskog okoliša u kojem ponosno stoji stara ”drvena hižica” prepuna predmeta i igračaka iz prošlosti. Sama kućica i svi predmeti u njoj poklon su obitelji bivših i sadašnjih učenika kao i ostalih mještana. Učenici uz veliku podršku tete Mirjane vode brigu o uređenju školskog okoliša koji u svako doba godine ima svoju čar i pruža priliku za uživanje u ovoj cvjetnoj oazi.

Zasađene su mnoge „starinske sadnice” kao i novije cvjetne vrste. Učenici drugog razreda predvođeni iskusnim vrtlarom Nikolom započeli su i s uređenjem školskog vrta u kojem uspijevaju paprike, cikla, kupus...

Često slušamo da u manjim mjestima škola ima posebnu vrijednost i da ju svi mještani smatraju važnom i svojom. Ovih dana potvrdili su to u Područnoj školi Lepajci koja je zahvaljujući suradnji s roditeljima i lokalnom zajednicom zablistala novim sjajem. Mame učenika Dalibora i i Dominika Bezjak posredovale su u dobivanju donacije sadnica Vrtlarije Jelenić. Prije Završne priredbe svi su se obradovali mnoštvu sadnica cvijeća. S radošću su ih rasporedili po školskim prozorima i u školskom dvorištu. Svakodnevno vode brigu o njima i raduju se svakom novom cvijetu.

Vlasnici Marija i Marko Jelenić ovom prekrasnom gestom su razveselili sve koji dolaze u školu ili prolaze pokraj nje.
Svoju zahvalnost za nesebičan poklon u ime cijele škole učenici su izrekli stihovima:
„KAJ MOREMO NEG REČ, OD SVEG VAM SRCA FALA!”

Školica u cvijeću

Autor: Katarina Barlović, 19. 6. 2023.

„KAJ MOREMO NEG REČ, OD SVEG VAM SRCA FALA!”