Klokan bez granica

Autor: Anita Džaja, 21. 3. 2019.

Svake godine se u cijelom svijetu održava natjecanje Klokan bez granica. Hrvatsko matematičko društvo već godinama organizira natjecanje "Matematički klokan" za sve osnovnoškolce i srednjoškolce.

Dana 21.3.2019. Klokan je doskakutao i u našu školu te su se u to natjecanje mogli uključiti svi učenici od 2. do 8. razreda. Jako nas veseli što se veliki broj učenika prijavio za sudjelovanje.

Više o natjecanju, kao i razgovor s nekim natjecateljima pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Mnogima je matematika težak predmet te ju ne vole, ali Klokan bez granica nije samo matematika. O zadacima treba malo i razmišljati, ali i zabaviti se. Cilj natjecanja je da djeca zavole matematiku i nauče je na zabavan način.

Rezultati će, nadamo se, biti uskoro objavljeni, ali vjerujemo da su svi jako dobro riješili zadatke.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju. Nadamo se da je ovo svima bilo pozitivno iskustvo i očekujemo ponovni susret sljedeće godine, te želimo puno sreće u daljnjem radu.

Razgovor s učenikom Brankom Lovrićem (4.b):

Martina: Možeš li mi ukratko reći što očekuješ od ovog natjecanja?

Branko: Očekujem da budem zadnji ili možda čak prvi. Nadam se prvi.

Martina: Stvarno misliš da ćeš biti prvi? Znači li to da si sve znao riješiti?

Branko: Bolje da mislim da ću biti prvi nego zadnji.

Martina: Koliko dugo si se pripremao za ovo natjecanje?

Branko: Cijelo jutro i već dugo vježbam zadatke.

Martina: Hvala ti i nastavi biti pozitivan. Želim ti puno sreće!

Razgovor s učenicom Irom Bobovečki (7.c):

Martina: Jesi li dobra u matematici ili ideš na ovo natjecanje jer te zanima?

Ira: Da i ne. Zapravo imam, kao i ostali, dobrih i loših dana. ponekad dobijem odličan, a ponekad vrlo dobar. Zadovoljna sam sa svojim ocjenama.

Martina: Voliš li matematiku? Objasni zašto voliš ili ne voliš!

Ira: Ne volim baš matematiku jer me toliko i ne zanima, ali rado učim jer želim imati dobre ocjene te smatram da je važno znati matematiku.

Martina: Jesu li ti zadaci bili teški? Mislim, jesi li uspjela sve riješiti?

Ira: Zadaci su bili teži nego što sam mislila i nažalost nisam uspjela sve riješiti. Mislim da su zadaci bili primjereni našoj dobi.

Martina: Za kraj ti zahvaljujem i želim sreću!

Razgovor s Kristijanom Kveštakom (6,c)

Martina: Što misliš o ovom natjecanju? Sviđa li ti se?

Kristijan: Mislim da su ta natjecanja zanimljiva i da tako stječemo nova skustva.

Martina: Veseliš li se budućim iskustvima s Klokanom?

Kristijan: Veselim se, naravno, što ću i sljedeće godine opet pokazati svoje znanje.

Martina: Malo sam sad već radoznala, ali što misliš koji ćeš biti?

Kristijan: Hahaha, nadam se u top 50, siguran sam u top 50!

Pripremila: učiteljica Jasna Leljak i medijska skupina, razgovori i fotografija Martina Cigula, 7.c

Klokan bez granica

Autor: Anita Džaja, 21. 3. 2019.

Razgovor s učenikom Brankom Lovrićem (4.b):

Martina: Možeš li mi ukratko reći što očekuješ od ovog natjecanja?

Branko: Očekujem da budem zadnji ili možda čak prvi. Nadam se prvi.

Martina: Stvarno misliš da ćeš biti prvi? Znači li to da si sve znao riješiti?

Branko: Bolje da mislim da ću biti prvi nego zadnji.

Martina: Koliko dugo si se pripremao za ovo natjecanje?

Branko: Cijelo jutro i već dugo vježbam zadatke.

Martina: Hvala ti i nastavi biti pozitivan. Želim ti puno sreće!

Razgovor s učenicom Irom Bobovečki (7.c):

Martina: Jesi li dobra u matematici ili ideš na ovo natjecanje jer te zanima?

Martina: Voliš li matematiku? Objasni zašto voliš ili ne voliš!

Martina: Jesu li ti zadaci bili teški? Mislim, jesi li uspjela sve riješiti?

Martina: Za kraj ti zahvaljujem i želim sreću!

Razgovor s Kristijanom Kveštakom (6,c)

Martina: Što misliš o ovom natjecanju? Sviđa li ti se?

Martina: Veseliš li se budućim iskustvima s Klokanom?

Martina: Malo sam sad već radoznala, ali što misliš koji ćeš biti?

Kristijan: Hahaha, nadam se u top 50, siguran sam u top 50!