"Glavu dole, ruke na leđa"

Autor: Anita Džaja, 18. 3. 2019.

U petak, 15. 3. 2019. godine sedmi i osmi razredi gledali su film Glavu dole, ruke na leđa. To je dokumentarno igrani film koji govori o zadnjim danima rata te samog pada grada Vukovara. O tim teškim danima svjedoče ljudi, borci koji su branili grad, štitili civile, a kad su vidjeli da je obruč oko njih stegnut, predali se. Najvažnije im je bilo da civili izađu iz grada sigurno, a jako su bili svjesni što njih čeka. Živ doći do nekog od logora u Srbiji bilo je neizvjesno, nitko nije bio siguran ni u što.

Redatelj filma je Stipe Majić Pipe koji nam se obratio i zahvalio svima što su došli pogledati film. Posebno smo bili dirnuti na kraju gledanja kad je redatelj pred nas doveo jednog od protagonista i filma i svih događaja.

Napisala Jasna Leljak

"Glavu dole, ruke na leđa"

Autor: Anita Džaja, 18. 3. 2019.

Napisala Jasna Leljak