TERENSKA NASTAVA UČENIKA ČETVRTIH RAZREDA U ZAGREB

Autor: Dubravka Tušek, 3. 10. 2018.

2.10.2018. učenici četvrtih razreda bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu.U Gradskom kazalištu Žar ptica gledali su zanimljivu predstavu Dnevnik Pauline P.Nasmijale su ih zgode nestašne Pauline o kojima su čitali u trećem razredu.  Slijedio je odlazak do parka Ribnjak i kratak odmor.Nakon odmora i okrepe sendvičima i sokovima posjetili su i razgledali zagrebačku katedralu.Zadivila ih je njezina veličina i ljepota.Prošetali su poznatom tržnicom Dolac.Šećući Ilicom stigli su do uspinjače kojom su se odvezli do Gornjeg grada.Tamo su vidjeli:kulu Lotrščak,crkvu svetog Marka,Banske dvore i zgradu Hrvatskog sabora.Razgledali su Muzej grada Zagreba gdje su saznali zanimljivosti o prošlosti grada.O kulturi, povijesti i znamenitostima Zagreba mnogo su doznali i od naše turističke pratiteljice.Uslijedio je odlazak do Kamenitih vrata i Trga bana Jelačića.Učenici su vidjeli banov spomenik,a neki su bacili novčić za sreću u zdenac Manduševac.Naš izlet završio je željno iščekivanim ručkom u McDonald'su.Učenici su stigli kući umorni,ali zadovoljni i puni dojmova.

FOTOGRAFIJE

TERENSKA NASTAVA UČENIKA ČETVRTIH RAZREDA U ZAGREB

Autor: Dubravka Tušek, 3. 10. 2018.

FOTOGRAFIJE