Danas 5. listopada 2017. u Područnoj školi Donja Šemnica pod motom „Ljubav djeci prije svega“ obilježen je Dječji tjedan i Dan učitelja

Autor: Štefica Tepuš, 5. 10. 2017.

Dana 5. listopada 2017. u PŠ Donja Šemnica pod motom "Ljubav djeci prije svega" obilježen je Dječji tjedan. Nizom aktivnosti učenici i njihovi učitelji poručili su kako je upravo ta ljubav i pažnja potrebna svakom djetetu.

Nizom aktivnosti za djecu i s djecom (kao što je pisanje poruka ,gledanje prezentacije o Dječjim pravima i dužnostima, pjesmom Kad si sretan ), skrenuta je pozornost najšire društvene javnosti na položaj djece u svijetu.

Učenici Lucija i Filip  podsjetili su sve učenike na njihova prava i dužnosti. Pri tom su naglasili slijedeće:

Važno je znati kako djeca trebaju odrastati i živjeti u zdravom, sigurnom i ugodnom okruženju.

Trebaju izrasti u odgovorne, obrazovane i zdrave odrasle ljude,

a to je moguće ako im mi odrasli pomažemo u zaštiti njihovih prava te ukoliko ona sama uče o svojim pravima i štite ih unutar svojih mogućnosti.

Ujedno je obilježen i Dan učitelja.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.