Posjet učenika četvrtih razreda Domu umirovljenika "Sveti Nikola"

Autor: Anita Džaja, 4. 10. 2017.

Dana 2. listopada 2017. godine učenici četvrtih razreda, njihovi učitelji, pedagoginja, knjižničarka i članovi medijske skupine, povodom Dana starijih osoba posjetili su starački dom Sveti Nikola u Krapini. Naši četvrtaši uveselili su štićenike doma svojim programom koji se sastojao od pjevanja i recitiranja prigodnih pjesama.

Razgovarali smo s ravnateljicom doma koja je naše učenike srdačno ugostila. Štićenici doma su  nestrpljivo čekali da program započne, a kada je završio, htjeli su još. "To što se danas zbivalo ovdje, po prvi put je ove godine. Trebali biste doći češće", rekli su neki od njih s osmijehom na licu. Ponudili su nas finim kolačima i sokovima, a na odlasku srdačno su pozdravili do idućeg susreta.

Neki dojmovi učenika 4. razreda:

Svidjelo mi se kad smo pjevali i recitirali, a oni su bili veseli. Još mi se dopalo kad su i oni zapjevali. Drago mi je što smo ih razveselili.

Iva Škrnjug, 4.a

Meni je bilo u domu super zato jer sam  se skoro rasplakala kad sam vidjela da i stariji ljudi mogu pjevati. Raspoložili smo ih recitiranjem i pjevanjem. Vidjela sam da im osmijeh sja još uvijek kao i dok su bili mladi. Bitno je da su živi i zdravi te da imaju lijepi osmijeh koji im sjaji kao sunce u podne.

Gabriela Dolenec, 4. a

Meni se sviđalo što su stariji ljudi se smiješili dok smo pjevali i recitirali.

Ema Novak, 4. a

Meni se jako svidjelo. Najdraže mi je bilo kad smo svi u isti glas pjevali i kad smo njih slušali kako pjevaju i recitiraju.

Tara Krsnik, 4. a

Meni je bilo lijepo jer smo usrećili starije ljude pjesmicama. Lijepo je što su i oni pjevali i da su nas počastili. Nadam se da ćemo opet ići tamo.

Diana Puljek, 4. a

Meni je bilo lijepo družiti se sa starijim osobama. Najljepše mi je bilo kad smo recitirali, a oni su se smješkali i pokazali svoja vedra lica. Ja im želim sve najbolje u životu!

Jana Cerovečki, 4. b

Bilo mi je jako lijepo i zabavno. Svidjele su mi se njihove recitacije i pjesme. Mislim da smo im uljepšali dan.

Petra Rafaj, 4. b

Bilo mi je zabavno dok sam recitirao i pjevao. Osjećao sam se jako dobro. Važno mi je da smo ih zabavili i nasmijali.

Noa Rihtar 4.b

Meni je bilo zanimljivo i poučno. Svidjelo mi se što smo svi uspjeli odrecitirati svoje recitacije bez greške i otpjevati pjesme.

Petra Žnidarić, 4. b

Današnji posjet u dom za starije osobe je bio odličan. Ljudi su se jako razveselili i prisjetili sa svoje obitelji. Meni je bilo jako lijepo zato što sam usrećila neke ljude.

Antonija Vincelj, 4. b

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremila: učiteljica Jasna Leljak