Sudjelovanje na projektu "Ptiček"

Autor: Anita Džaja, 2. 10. 2017.

Ove godine naša škola imala je čast da sudjeluje na jubilarnom 10. projektu ''Ptiček'' koji organizira Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Krapinsko-zagorske županije.

Iz naše škole sudjelovali su učenici: Patrik Pospiš, Julija Kunštek, Nika Majsec i Lea Crnogaj. Cilj radionica je uključivanje učenika u aktivnu zaštitu prirode na županijskoj razini te podizanje ekološke svijesti. Radionice su se organizirale kroz dva dana. Prva radionica održana je  19. rujna na Bedekovčanskim jezerima gdje su učenici i njihovi voditelji mogli saznati više o ekosustavima, o vrstama kamenja, minerala i fosila, a u srijedu 20. rujna u Zelenjaku šetali su šumom, uz rijeku Sutlu, po Cesargradskoj gori i Risvici te uočavali promjene u prirodi i rješavali zadatke u radnim bilježnicama osmišljenima za potrebe projekta.

Na kraju projekta diplome i prigodne poklone mladim čuvarima prirode te njihovim učiteljima  uručili su župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar i autor projekta Ptiček Ivan Martinić.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremio: učitelj prirode i biologije Tomislav Bartulović, dipl.ing.biol.