EKIPE MATEMATIČARA IZ OŠ " LJUDEVIT GAJ " KRAPINA MEĐU TOP PET EKIPA U HRVATSKOJ

Autor: Andrija Kiseljak, 20. 5. 2017.

Naša je škola ove godine sudjelovala po prvi puta na velikom ekipnom natjecanju u Koprivnici , Mathema 2017, i to čak sa 12 ekipa u kategorijama od 4. do 8. razreda.

Ukupno se natjecalo  370 ekipa u kategorijama od 3 do 8. razreda , 1100 učenika iz 14 županija Republike Hrvatske.

Naše ekipe po svim kategorijama postigle su izvanredne rezultate  te ušle u top pet ekipa u Hrvatskoj.

Plasman ekipa:

4. RAZRED, UKUPNO 68 EKIPA

5. mjesto : ŠTREBERI ( Pavlović Lucija ,Kovačec Niko, Černjava Filip )

11. mjesto: MATEMATIČKE ŠAPICE ( Pavić Ena, Crnek Mara, Posilović Petra )

14. mjesto PRIJATELJI (Cindrić Ema, Hršak Hrvoje , Draganič Tomislav )

17. mjesto VATRENI MATEMATIČARI ( Cesarec Vito, Mazan Noa , Krklec Sebastijan)

Učenike 4. razreda su za natjecanje pripremale učiteljice Vesna Požgaj i Marija Klasić

5. RAZRED , UKUPNO 70 EKIPA

25. mjesto: PAK KAJ ( Petra Haramina, Antonio Gradečak, Kunštek Karla)

26. mjesto : MATEMATIČKI TRIO ( Nika Majsec, Tea Poslon, Mihael Antol)

6. RAZRED, UKUPNO 73 EKIPE

4. mjesto : SPECTRUM ( Nikola Jurić, Matija Tušek , Ivana Klasić)

7. mjesto: NEPOZNANICE ( Ena Šimunović, Patrik Zorko , Katarina Vragović)

8. mjesto: TRI MUŠKETIRA ( Turibak Marko, Jug Jakob Domagoj, Presečki Antonio)

7. RAZRED , UKUPNO 46 EKIPA

6. mjesto: ŽAKORETA GRETA ( Nika Macan, Tena Osredečki, Tibor Rukav)

8. mjesto: AMUR ( Rea Bobovečki, Ana Pušelj, Mara Kranjčec)

8. RAZRED, UKUPNO 50 EKIPA

5. mjesto: DJETELINA ( Lea Kovačec, Petra Sučić, Leon Hojski)

Učenike viših razreda su za natjecanje pripremale učiteljice Andreja Drašković,  Tatjana Slivnjak Mišić i Dragica Šalković.

Ovaj ekipno natjecanje iz matematike u Koprivnici bilo je zadnje u nizu ove školske godine. Naime , naši su vrijedni matematičari ove godine sudjelovali na školskom i županijskom natjecanju iz matematike, a oko stotinu učenika sudjelovalo je u Međunarodnom natjecanju Klokan bez granica. Festivali na kojima su se natjecali naši učenici bili su : MathFest u Tuheljskim Toplicama, Festivalu matematike u Puli i Mathema u Koprivnici. Na svim spomenutim natjecanjima  naši su učenici postizali su izvanredne rezultate.

Spomenuta  postignuća rezultat su predanog rada naših učiteljica matematike , učiteljica razredne nastave i učenika koji  kroz  dodatnu nastavu matematike , izvannastavne aktivnosti , ali i rad Centra izvrsnosti Krapina vježbaju nestandardne zadatke koji potiču logičko i kreativno mišljenje.

Cilj nam je podići matematičku pismenost naših učenika na zavidnu razinu , a rezultati natjecanja su nam pokazatelj da idemo u dobrom smjeru.

Matematika mora biti zabavna da bi je djeca voljela!!!

Učiteljica Matematike : Dragica Šalković