PUTUJEMO VLAKOM

Autor: Vesna Presečki, 15. 5. 2017.

Dana 11.05.2017. u 12:45 učenici 2a sa učiteljicama Vesnom Presečki i Karolinom Leskovar Hržica ukrcali su se u putnički vlak uredno držeći u ruci putnu kartu. Odredište im je bilo Krapina – Đurmanec – Hromec i natrag.  Iskustvo posjeta željezničkom kolodvoru i putovanja vlakom je bio nezaboravan doživljaj. Učenici su usvojili nove nastavne sadržaje vezane uz temu iz prirode i društva „Putujemo vlakom“. Ostati će im u dubokom sjećanju put kroz tunel u Đurmancu: mrak – vrisak – svjetlost, nakon toga  glasovi: „ Preživjeli smo !“. Kad smo se vratili u Krapinu, pristojno smo se iskrcali i puni dojmova krenuli prema školi.