PREDAVANJE O AROMATERAPIJI U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Anita Džaja, 14. 5. 2017.

U srijedu je u našoj školi održano predavanje o aromaterapiji. Naš gost, Saša Radulović, aromaterapeut je iz Zagreba koji provodi projekt  "Aromaterapija u školi„  kojim promovira zdrave stilove života, odnosno primjenu eteričnih ulja u svakodnevnom životu .

Zainteresirane učenike, roditelje i ostale djelatnike škole upoznao je sa temeljima aromaterapije, njenim dobrobitima  na naše zdravlje, kako fizičko tako i psihičko, a ujedno je govorio i zašto ih primjenjivati.

Saznali smo kako poboljšati svoju koncentraciju, umiriti se  ako se uznemirimo, kako možemo smanjiti stres  u školi  i van nje,  kako si možemo pomoći i kod nekih viroza, bolova  ili ozljeda i slično.

G. Radulović  nas je upoznao  s 5 eteričnih ulja čija je primjena  najraširenija,  većini od nas i poznata, no ne i sva njihova svojstva. Mogli smo ista i omirisati, utrljati u kožu, dakle, iskustveno ih doživjeti.

Nakon predavanja  učenici su, kao i ostali prisutni, izrazili  želju da nauče i  više - kako od eteričnih ulja, ali i ostalih sastojaka koja se nalaze u svakom kućanstvu mogu izraditi prirodne proizvode bez umjetnih aditiva. Dogovorena je skorašnja radionica na kojima će zainteresirani moći naučiti izraditi balzame za usne, hranjive kreme, pilinge, parfemske kreme i slično. Radujemo se ponovnom druženju!

Opširnije možete pogledati u našoj foto-galeriji!

Pripremila: Aleksandra Podsečki, prof. defektolog