"ČIČA MIČA, GOTOVA JE PRIČA, A TKO SE PRIČA SJEĆA, PRATIT ĆE GA SREĆA!"

Autor: Suzana Pracaić, 25. 4. 2017.

Danas je u našoj školi gostovala 'teta bajkopričalica', gđa Jasna Held - jedna i jedina profesionalna pripovjedačica bajki u Hrvatskoj. Bajkaonici su prisustvovali učenici 1. - 5. razreda. Svojim umijećem pripovijedanja 'začarala' je i male i velike.

Da je bilo čarobno, svjedoči pažnja kojom su učenici pratili gđu Jasnu. Gledajući njihova lica, bilo je vidljivo da žive bajku koju slušaju i uistinu putuju na mjesta mašte koja im je dočarala svojim pripovijedanjem.

Fotografije govore više od 1000 riječi - pogledajte u Opširnije i fotoalbum "Čiča miča, gotova je priča".

Koliko je važna živa riječ, pripovijedanje i slušanje dokazao je današnji susret na kojem su učenici putovali svijetom mašte. Da je mašta važna, rekao je i sam Albert Einstein: "Mašta je važnija od znanja!" Za njega je mašta sve.

Tako smo mi danas razvijali svoju maštu i uživali!

Prvi koji su susretu prisustvovali, bili su učenici iz područnih škola Donja Šemnica i Lepajci, zajedno sa svojim učiteljicama.

Zatim su u svijet bajki zaplovili učenici 1. - 4. razreda B-smjene.

Potom su petaši svi zajedno uživali u šaljivim pričama.

Na kraju su s bajkama maštali i učenici 1. - 4. razreda A-smjene.

I na kraju - pokloni za uspomenu:

Uspomena s knjižničarkom :)