"H SVOJEM SERCU JA NAVIEK TE NOSIM"

Autor: Suzana Pracaić, 24. 4. 2017.

Susret sa kajkavskom pjesnikinjom Marijom Hlebec, našom sugrađanskom zasigurno ćemo nositi u svom srcu. Bio je to prekrasan susret kojim smo započeli proslavu obilježavanja Dana škole 2017., ali i veličali naš dragi "kaj".

Ostaviti mladima u baštinu ljubav prema materinskom jeziku je više nego časni zadatak, a mi smo to danas pokušali... Vidjet ćemo za nekih 10, 20, 30... godina, kad će ovi sedmaši i osmaši biti odrasli i zreli ljudi koji će, nadamo se, svoju djecu učiti kajkavski i njegovati našu tradiciju.

Kako nam je bilo, pogledajte u Fotogaleriju: "Tam ke luč gari"

U ponedjeljak, 24. travnja u našoj školi se održao susret s kajkavskom pjesnikinjom Marijom Hlebec. Susretu su prisustvovali učenici 7. i 8. razreda.

Susret je započeo recitacijom pjesme "Tam ke luč gari" koju je interpretirala Irena, učenica 8. r. Područne škole Donja Šemnica. Zatim smo i pogledali spot uglazbljene pjesme u izvedbi Vilina i Tomislava Golubana.

Viline i Tomislav Goluban: Tam ke luč gari

Konferansu su vodile Petra i Nika iz 8.b, a ostale pjesme odabrane za susret čitale su i recitirale Asja i Ena, učenice 6.c te Valentina iz 8.c. Učenice su za susret pripremile učiteljice hrvatskog jezika: Đurđa, Mira i Jasna.

Bilo je to lijepo i spontano druženje, interaktivno - s pitanjima za autoricu... prekratkih 45 minuta. I sama autorica nam je pročitala pjesmu koja još nije objavljena - baš smo počašćeni ;)

Za uspomenu, pripremili smo joj darak...

Slikica i s knjižničarkom:

Vjerujemo da naša škola nakon ovog susreta svijetli još jače!