DOLAZI NAM I PROFESIONALNA PRIPOVJEDAČICA JASNA HELD

Autor: Suzana Pracaić, 23. 4. 2017.

Najavljujemo i dolazak profesionalne pripovjedačice JASNE HELD u tjednu obilježavanja Dana škole za učenike razredne nastave.

Susret će se održati u utorak, 25. travnja prema dogovorenom rasporedu: prvo za učenike područnih škola Lepajci i Donja Šemnica, zatim učenike B-smjene, potom učenike 5. razreda i na kraju učenike A-smjene.

Tako u tjednu obilježavanja Dana škole, ponovo dajemo značaj knjizi i danima: Danu hrvatske knjige (22.4.) i Svjetskom danu knjige i autorskih prava (23.4.), koji su ove godine zaogrnuti Noći knjige (21.-24.4.).

Jasna Held je rođena i živi u Dubrovniku. Bajke pripovijeda već 23 godine i to u dječjim vrtićima, osnovnim školama, kazalištima, dječjim domovima, bolnici te za odrasle u kazalištima, klubovima, staračkim domovima...

Pripovijeda ne samo u Hrvatskoj, nego i na festivalima širom Europe. Na svim tim nastupima pripovijedala je narodne bajke i priče iz cijelog svijeta te je uvrštena među 10 odličnih europskih pripovjedača izvan Velike Britanije.

Njena posebnost je što ne priča klasične, općepoznate bajke, nego one, koje su se usmeno prenosile s koljena na koljeno, i što se tijekom pripovijedanja događa čarolija.

Više o 'teti bajkopričalici' Jasni može se naći njenoj web-stranici: SVIJET BAJKI i na facebook portalu: JASNA HELD pripovjedačica bajki