EGG HUNT/EGG TAPPING

Autor: Anita Džaja, 12. 4. 2017.

U SAD-u jedan od najpoznatijih običaja vezanih uz Uskrs je ‘’Lov na pisanice ‘’– "EGG HUNT" - roditelji ili rodbina skriju pisanice u kući ili dvorištu/vrtu, a potom ih djeca traže. Naime, djeca vjeruju da ih je preko noći sakrio Uskrsni zec zajedno s drugim slasticama ili darovima u uskrsnoj košari.

Danas su učenici petog razreda saznali više o tome kako se slavi Uskrs u nekim zemljama engleskog govornog područja. Neke od zanimljivih običaja su i sami isprobali.

Učenici su uživali u ovoj igri skrivanja i otkrivanja, koja ih je podsjetila na nadolazeće blagdane i radosne običaje vezane uz njih.

Zajedno s njima želimo sretan Uskrs svima!

Više fotografija u našoj foto-galeriji!

Pripremila: učiteljica Lidija Ranogajec