TERENSKA NASTAVA U VUKOVARU

Autor: Andrija Kiseljak, 26. 3. 2017.

Dane 9. i 10.3.2017. svi učenici osmih razreda naše škole, njih 62 i četvero učitelja, proveli su na terenskoj nastavi u Vukovaru, u organizaciji MCDRVU.

Tijekom ta dva dana učenici su upoznati s uzrocima, tijekom i posljedicama domovinskog rata, osvijestili neprocjenjivu vrijednost mira i razgledali lokalitete: Vučedol, Memorijalni centar domovinskog rata, Memorijalno groblje, Ovčara, Trpinjska cesta, dvorac Eltz i bolnicu.

Boravak u Vukovaru završio je „Kvizom mira“ na kojem su nas predstavljali učenici Lorena Hrvoj i Patrik Šćuric, nakon kojega smo se uputili put Krapine.

Sretno smo se vratili 10.3. u 20,30 sati.