ODRŽANA PREZENTACIJA SREDNJOŠKOLSKIH ZANIMANJA I PROGRAMA

Autor: Anita Džaja, 13. 3. 2017.

Učenici 8. razreda i njihovi roditelji nazočili su 8.ožujka 2017. godine Prezentaciji srednjoškolskih zanimanja i programa u sklopu zajedničkog projekta Krapinsko-zagorske županije, Hrvatskog zavoda za zapošljavanje područnog ureda Krapina, HGK Županijske komore Krapina, Obrtničke komore KZŽ i srednjih škola KZŽ.

Učenici su informirani kako odabrati prvo zanimanje, predstavljena su deficitarna zanimanja, prednosti vezane za zapošljavanje te mogućnosti i dobivanja stipendija u tim zanimanjima. Informacije su učenicima i roditeljima približene I promotivnim filmovima o deficitarnim zanimanjima u metaloprerađivačkoj industriji i građevinarstvu na području Krapinsko-zagorske županije. Predstavnici SŠ Zabok, SŠ Krapina, SŠ Pregrada, ŠUDIGO, SŠ Bedekovčina upoznali su učenike s posebnostima svojih škola i mogućnostima upisa.

Nakon prezentacije učenici i roditelji su s interesom obišli informativne pultove gdje su dobili informativne materijale,letke i odgovore na svoja pitanja.